Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

İlaç ve Kozmetik

İlaç endüstrisinde kullanılan pompa profilleri geniş bir çeşitliliğe sahip olan kanunlar, düzenlemeler ve talimatlarla şekillendirilmiş ve standartlaştırılmıştır. Amaç tüm üretim prosesinde en üst düzeyde biyolojik güvenliliğin sağlanması ve temizlenebilirlik sertifikası (CIP) olmasıdır ki bunun yanında ölü köşelerin olmaması, yarık çatlak olmaması önemli hususlardır. Diğer önemli parametler sterilizasyon veya sanitasyon (SIP) ve bunların kullanımı, malzeme orjinleri ile ilgili sertifikalardır. (3A1 Sertifikası ve FDA uygunluğu).

VERDER PACKO pompalar farklı dizaynlarıyla bu standartlarla donatılmış en büyük hijyenik üreticilerdendir. Steril proses kontrolunda güvenliği sağlamak adına sadece düşük karbonlu ürünler kullanır. Ayrıca ilaç üretimde özel ihtiyaçlar için tek kademeli PHP2 serisi pompalar yüksek korozyon dayanımına sahip paslanmaz çelik malzemeden üretilir. 


İlaç ve kozmetik endüstrisi sağlık ve vücut bakımından oluşur. Krem, losyon, vitaminler, sabun, şampuan ve diş macunu gibi kullanılan birçok ürün oldukça viskoz akışkanlardır. Kullanılan bu akışkanlar için sadece bunlarla baş edebilecek güçlü pompaların yanı sıra bahsedilen hijyenik şartlar olması gerekmektedir. Bu tür viskoz akışkanlarda güçlendirilmiş mil yapısı, kartuş tip mekanik salmastrası ile kolay temizlenebilen yapısı ile  CIP& SIP prosesine uygun ve EHEDG, FDA onaylarına sahip VERDER JEC lobe pompalar  sizlere özel çözümler sunar.  

Arpon Prosesinize geniş ürün gamından aradığınız standartlara sahip en uygun pompayı seçer.
3A1 Industrial/Hygienic Standart
• Yüzey pürüzlülüğü Ra ≤ 3.2 μm
• Cr-Ni-Mo ağır şart haddelenmiş ve dökülmüş paslanmaz çelik AISI 316L (1.4404/1.4435) elektro-cilalı
3A2 Steril Standart
• Yüzey pürüzlülüğü Ra ≤ 0.8 μm
• Cr-Ni-Mo ağır şart haddelenmiş ve dökülmüş paslanmaz çelik AISI 316L (1.4404/1.4435) elektro-cilalı
3A3 Steril Standart
• Yüzey pürüzlülüğü Ra ≤ 0.4 μm
• Cr-Ni-Mo ağır şart haddelenmiş ve dökülmüş paslanmaz çelik AISI 316L (1.4404/1.4435) elektro-cilalı

Güvenli transferin en önemli olduğu alanlardan biri olan ilaç endüstrisinde aynı zamanda ürünlerin hassas bir şekilde transfer edilmesi gerekmektedir. Katı partikül ihtiva eden sıvılar ezilmeden kolay ve temiz yoldan transfer edilmelidir. VERDERFLEX pompalar perilstaltik çalışma prensibiyle ürünleri bozmadan hassas bir şekilde (shear sensitive) transfer eder. Ayrıca yine eşsiz çalışma prensibi sayesinde sıvıyla temas eden tek EHEDG-onaylı gıdaya uygun hortumdur. Bu size yüksek güvenilirlik ve hijyen sağlar.

Bu endüstride zorunlu tutulmuş sıkı hijyenik şartlardan dolayı yüksek basınçlı su en can alıcı noktadır.  Bu durum suyun ayrıca ek olarak filtrelenmiş, saflaştırılmış olmasını gerektirmektedir.

HYDRA-CELL pompalar gerek sisteminizde reverse osmoz ile saf su üretmek için gerekse üretimi yıkamak için uydu sistemlerin ihtiyaç duyduğu yüksek basıncı verir.