Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Kağıt

Kağıt endüstrisinde birden fazla özelliği bir arada toplayan ve zor koşullarda çalışacak dayanıklı pompalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç üretim aşamalarının çeşitliliği ve farklı yapıdaki kimyasalların kullanılması ile ortaya çıkmıştır.

Mürekkep giderme ve beyazlatma (ağartma) proseslerinde kullanılan sodyum hidroksit (NaOH=Kostik), hidrojen peroksit, sodyum silikat, yağ asitlerinin ve tutkalların transferleri 
VERDERAIR hava diyaframlı pompalar ile sorunsuz, hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanır.
Kağıt üretiminde, kağıt kesmede kullanılan 
HYDRA-CELL yüksek basınç pompaları sayesinde düşük enerji sarfiyatı sağlanır, sarf malzeme ihtiyacını ortadan kaldırır ve birim maliyetlerinizi düşürerek kaliteli üretime olanak sağlar. Salmastrasız yapısı sayesinde yüksek basınçlarda sıkça karşılaşılan sızdırma problemlerinin de önüne geçilir.

Verder ürün gruplarından 
VERDERMAG manyetik kaplinli özel kimyasal transfer pompası ile tehlikeli, uçucu, parlayıcı akışkanların yanı sıra amonyak(NH3), asetik asit (CH3COOH), sodyum hidroksit(NaOH), sülfürik asit (H2SO4) gibi buharlaşan ve solunduğunda canlılar üzerinde tahribat yapan kimyasalların da sorunsuz bir biçimde transferi sağlanır. Salmastrasız yapısı sayesinde her zaman güvenle sızdırma riskleri olmaksızın sıvılarınızı transfer edebilirsiniz.

Kağıt yüzey mukavemetini, kağıt beyazlığını arttırmak için ve kağıda renk vermek için kullanılan kağıt kimyasalları için anahtar teslim 
DOZAJ SKID SİSTEMLERİ, Arpon tarafından anahtar teslim olarak sağlanmaktadır.