Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Kimya

Kimya endüstrisi geniş ve çeşitli bir uygulama alanına sahiptir, bu uygulamalara hizmet edecek prosesinize uygun, güvenilir çözümler, size yüksek verim ve zaman tasarrufu sağlar. Kimyasal uygulamalarda abrasif, korozif, viskoz sıvılar, toksik maddeler sıvı transferini güçleştiren etkenlerdendir. Arpon geniş ürün yelpazesiyle bu tür uygulamalara özel çözümler üretmektedir. OBL dozlama sistemleri ile hassas dozlama yaparak dozaj prosesini ekonomik ve güvenli hale getirir.

VERDERMAG sıfır sızdırmazlık sağlayan salmastrasız manyetik kaplinli pompaları ile konusunda uzmanlaşmış bir üreticidir. Tehlikeli sıvılar ile çalışırken özellikle sızma probleminin ortadan kalkacağını garanti eder ve korozif sıvılara uygun polipropilen, teflon, Kynar (PVDF) gibi malzeme seçenekleri vardır. Toksik etkisi olan, sızma sonucu ciddi zararlar verebilecek sıvıların transferine uygundur. Daha esnek ve taşınabilir bir pompa gerektiğinde plastik ve metal gövde seçenekleriyle ATEX onaylı hava diyaframlı VERDERAIR serisi kimyasal transfere uygun hizmetler sunar. Kimyevi maddeler içeren yoğun proses atıklarınız, hassas (shear sensitive) sıvılar ve katı partikül içeren zor sıvılar için sorunsuz transfer özelliğine sahip, değişen parçası sadece hortum olan, bakım kolaylığı sağlayan pompa ise VERDERFLEX peristaltik (hortum) pompalardır. 

Sızdırmanın istenmediği yerlerde doğru dozlama yapan ve sıfır sızdırmazlık sağlayan, tehlikeli akışkanlarla sorunsuzca baş eden VERDERMAG manyetik kaplinli pompalar bu endüstride vazgeçilmez ürünlerdir. Özellikle termal akışkanların transferinde ATEX onaylı VERDERMAG’ı önermekteyiz. Salmastrasız manyetik kaplinli sızdırmaz yapısıyla akışkanınızı korurken aynı zamanda transfer edilen sıvıyı dış ortam şartlarından tamamen izole eder. Ortamla karşı karşıya kaldığında reaksiyona girebilecek sıvılarla baş edebilmenin tek yolu manyetik kaplinli pompalardır. Böylece farklı ve hatta bazen uçucu kimyasalların aynı ortamda transfer edilmesini mümkün kılar. Ayrıca geniş ısı dayanım aralığı sayesinde (80°C/300°C) çeşitli şartlardaki sıvılarınızı transfer etmenizi sağlar.