Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Seramik

Günümüzde seramik endüstrisi çok geniş kullanım alanına sahiptir. Evsel kullanımdan endüstriyel uygulamalara, sağlık sektöründen uzay teknolojisine kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Seramik üretim prosesi, pompalar için zorlu bir çalışma ortamını da beraberinde getirir. Seramik hammadesi olarak hazırlanan çamur, aşındırıcı ve yüksek viskoziteye sahip bir akışkandır. Bu da pompalarda birçok probleme neden olabilir. Bir çok tesis çamur hazırlama tanklarını pompaların negatif emiş yapması gerekecek şekilde dizayn eder. VERDERFLEX yüksek emiş kabiliyeti ve bu gibi yüksek aşındırıcı ortamlar için tasarlanmış hortum teknolojisiyle, uzun ömürlü ,ekonomik ve sorunsuz bir performans sergiler. Her uygulama ve kapasite için ayrı olarak tasarlanmış hortum teknolojisi, herhangi bir traşlama işlemine maruz kalmadan rakiplerine nazaran daha uzun ömürlü bir çalışma ortamı sağlar.

Çamur transferinde sık kullanılan bir çözüm de VERDERAIR hava diyaframlı pompalarıdır. Verderair pompalar, sıvı ile temas eden ıslak kısımlar için çok geniş bir malzeme seçeneği sunar. Kendine özgü Geolast top ve diyafram malzemesi ile uzun ömür, yüksek emiş kabiliyeti, yüksek aşınma dayanımı ve kararlı bir basınç vaad eder. Zorlu ortamlarda çalışan Verder Air pompalar özel dizayna sahip hava valfi sayesinde zorlu ortamlarda başarıyla görevlerini yerine getirirler. Her iki üründe salmastra içermediğinden diğer tip pompalarda yaşanacak salmastra problemlerine kökten çözüm sağlarlar.

Seramikleri ön yüzü genellikle sır dediğimiz malzeme ile kaplanır.Bu şekilde düzgün, parlak ve dayanımı yüksek bir malzeme elde edilir. Sır hazırlamada ham madde olarak birçok katkı maddesi kullanılır. Bunlar Silisyumdioksit, Aluminyum oksit, çinko oksit, kolemanit, titanyum dioksit …vb aşındırıcı maddelerdir. Bu ham maddelerin aşındırıcı özelliğinde dolayı pompalarda kısa sürede ciddi alınma problemleri ve bakım onarım maliyetleri oluşmaktadır. VERDERPURE Serisi PE (Polietilen) konvansiyonel PP enjeksiyon pompalara göre aşınmaya karşı 7 kat daha fazla dayanım sağlar.