Endüstri

Uygulamalar
< Geri Dön

UYGULAMALAR

Tekstil

Tekstil endüstrisinde genel olarak çok yüksek debilerde suya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten dolayı suyun birim maliyeti ne kadar düşükse işletme maliyetleri o kadar düşmektedir.

Suyun ilk olarak işletmeye transferi LOWARA Z serisi derin kuyu pompaları ile başlamaktadır. Yüksek kum geçirgenliği ve  yüksek verimliliğe sahip olan Z serisi pompalar işletmenin kalbidir. Frekans kontrollü GVF serisi hidroforlar  ile ham su, sıcak su, reverse osmos ve yumuşak suyu işletmenize çok daha düşük bir maliyetle ulaştırarak firmanızın rekabet gücünüzü arttırırsınız. Düşük işletme ve bakım masrafları ile de pompalarınız uzun yıllar işletmenize hizmet eder.

Buhar kazanlarında  kazan besi pompası olarak bugüne kadar kullanılan yatay milli ,yüksek motor gücüne sahip , düşük verimli pompalar yerine LOWARA IE3 elektrik motor  sınıfı yüksek verimli ve frekans kontrolü ile donatılmış dikey milli paslanmaz çelik e-SV serisi pompalar ile çok daha düşük elektrik maliyeti sağlar. Bunun yanı sıra kazan su seviyelerinde hep sabit seviyede çalışma şekli ile dozlama şeklinde su transferi yapılabilir. Düşük sıcaklık ve basınçta görülen kazan suyu taşınma(sürüklenme) riski azaltılmış olur. Dolayısıyla her zaman kaliteli saf  buhar kullanan  bir işletme ile de kondenstop, vana gibi armatürlerin korunması ve işletmeye uzun yıllar hizmet etmeleri sağlanmaktadır.

Tekstilde atık ısının değerlendirilmesi amacıyla kurulmuş olan atık ısı geri kazanım sistemlerinde elyaflı atık suyun transferi VERDERHUS vida kanallı pompalar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Özel çark  dizaynı sayesinde  elyaf birikmesine izin vermez ve pompanız uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışır.

Kostik, hidrojen peroksit, hidroklorik asit, tuz, soda, boya otomasyonlarında sıkça kullanılan kimyasalları VERDERAIR hava diyaframlı pompaların farklı malzeme seçeneği sayesinde sorunsuz transfer edilir. Salmastrasız yapısı sayesinde bad batch, kasar bölümlerinde kimyasal dozlamasında ,boya makinalarında ilave kap dozaj pompası olarak,halı üretiminde latex tansferinde ,boyahanelerde birçok kimyevi maddenin transferinde, depolanmasında ve baskı makinelerinin boya sürkülasyonlarında kullanılmaktadır. Makinenin baskı ve renk kapasitesine göre, her renk için ayrı bir havalı pompa, ile sorunsuz bir üretim  yapılabilmektedir.