Bloglar

Bira Endüstrisinde Maya Transferi

Maya gibi kesme mukavemeti oldukça hassas bir ürünle, yüksek kesme hızına sahip pompalar maya kalitesine zarar verebilir ve bu da üretim verimliliğini düşürür. Mayanın viskozitesi, tipik bir üretim çalışması sırasında, su kıvamından birkaç bin Santipoise'a kadar önemli ölçüde değişebilir. Oldukça aşındırıcı olan maya, stator veya çark aşınmasına yol açabilir ve bu durum arıza sürelerinin artmasına, üretim kaybına ve bakım maliyetlerine neden olabilir. Değiştirilmesi kolay, uzun ömürlü Verderflex hortumu aşınmaya dayanıklıdır ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için daha uzun bir yorulma ömrü için tasarlanmıştır.

Mayanın toplanması uygulamasında, maya gaz verme eğilimi gösterir ve bu, pompalarda kavitasyona neden olur dolayısıyla üretilen ürün azalır, Verderflex "peristaltik (hortum) pompa", bu sorunun oluşmamasını ve çıkan ürünün korunmasını sağlamak için uygun şekilde tasarlanmıştır.

Mayanın bir proseste transferi veya resirkülasyonunda, hatlar boş olabilir ve pompalar kuru çalışmak durumunda kalabilir. Verderflex hortum pompanın harici yağlamalı tasarımı, pahalı kuru çalışma korumasına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.Blog listesine geri dön.